Summarize this content to 100 words Czerwiec to idealny miesiąc na tego typu wypieki. Gęsty, wilgotny i czerwony; To jedyna rzecz, która może rozjaśnić szary dzień.Rozgrzej piekarnik do 180 stopni.Gotuj na parze lub piecz na gęstym, suchym puree, 2 duże pomarańczowe kumary lub równoważne dynie.11/2 szklanki kumary/pureu dyniowego75 g roztopionego masła 1/2 szklanki cukru muscovado lub cukru kokosowego1/3 szklanki melasy (lub miodu, jeśli nie przepadasz za melasą)2 jajka1/2 szklanki mlekaCałość zmiksuj w robocie kuchennym. Dodaj później11/2 szklanki mąki orkiszowej (lub ulubionej mieszanki bezglutenowej)1 łyżeczka sody oczyszczonej11/2 łyżeczki cynamonu1/2 łyżeczki świeżo startego kokosa1 łyżeczka mieszanki przypraw2 duże łyżki drobno startego imbiru1/2 łyżeczki soliOpcjonalny dodatek imbirowy: dodaj trochę pokrojonego konserwowanego imbiru.Wstrząsnąć kilka razy, aby połączyć masę i wyłożyć ją do natłuszczonej i oprószonej mąką formy do pieczenia lub wyłożonej papierem do pieczenia.Piec przez 50-60 minut, aż wykałaczka będzie sucha. Przed wyjęciem z formy ostudzić na kratce.Ten orzech jest doskonałym środkiem konserwującym; W szczelnym pojemniku wytrzyma co najmniej tydzień. in Polish

kumara, orzech imbirowy

Czerwiec to idealny miesiąc na tego typu wypieki. Gęsty, wilgotny i czerwony; To jedyna rzecz, która może rozjaśnić szary dzień.

Rozgrzej piekarnik do 180 stopni.

Gotuj na parze lub piecz na gęstym, suchym puree, 2 duże pomarańczowe kumary lub równoważne dynie.

11/2 szklanki kumary/pureu dyniowego
75 g roztopionego masła
1/2 szklanki cukru muscovado lub cukru kokosowego
1/3 szklanki melasy (lub miodu, jeśli nie przepadasz za melasą)
2 jajka
1/2 szklanki mleka

Całość zmiksuj w robocie kuchennym. Dodaj później

11/2 szklanki mąki orkiszowej (lub ulubionej mieszanki bezglutenowej)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
11/2 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki świeżo startego kokosa
1 łyżeczka mieszanki przypraw
2 duże łyżki drobno startego imbiru
1/2 łyżeczki soli
Opcjonalny dodatek imbirowy: dodaj trochę pokrojonego konserwowanego imbiru.

Wstrząsnąć kilka razy, aby połączyć masę i wyłożyć ją do natłuszczonej i oprószonej mąką formy do pieczenia lub wyłożonej papierem do pieczenia.

Piec przez 50-60 minut, aż wykałaczka będzie sucha. Przed wyjęciem z formy ostudzić na kratce.

Ten orzech jest doskonałym środkiem konserwującym; W szczelnym pojemniku wytrzyma co najmniej tydzień.

Categorized in: