Jeśli czytanie książek DYL otwierało oczy, wzięcie udziału w Digital Journey było jak przejście z czarno-białego Kansas do nasyconej kolorami krainy Oz. Wszystko to ożyło podczas dyskusji w dużych i małych grupach pod uważną opieką naszych troskliwych i zaangażowanych moderatorów/trenerów DYL, Joan Cheverie, Michaela Cato i Heather Shaughnessy-Cato.

Dysfunkcjonalne przekonania zostają przeformułowane

Zawsze uważałem się za osobę całkiem rozsądną, wyrozumiałą i otwartą. Kiedy spotykam niegrzecznych nieznajomych, staram się nie wyciągać pochopnych wniosków, nie uogólniać sytuacji ani nie obrażać się, ponieważ wszyscy przeżywają trudny okres. Co było szczególnie pouczające w mojej cyfrowej podróży Designing Your Life (DYL), prowadzonej przez: Doradztwo FieldbrookaAle zdaję sobie sprawę, że nieczęsto daję sobie tę samą łaskę lub korzyść z wątpliwości, jakie chętnie daję innym.

Jeśli chodzi o mnie, to w przeważającej mierze jestem nastawiony na wszystko albo nic. Jeśli przypadkowo zostawię kilka naczyń w zlewie na noc, po prostu mówię „nieważne” i pozwalam, aby obowiązki piętrzyły się przez kilka następnych dni, ponieważ obniżyłem już swoje standardy perfekcjonizmu. Jeśli nie zdążę pójść spać o wyznaczonej porze, mówię „OK” i kładę się jeszcze później, bo już się zawiodłam i wiem, że i tak będę zmęczona. A jeśli czuję się nieszczęśliwy lub utknąłem w pracy, mam ochotę wywrócić całe swoje życie do góry nogami, przeprowadzić się do Europy i pisać książki, aby zarobić na życie – pomijając część o konieczności zarabiania na życie, brzmi to nieźle Dobry. .

Po raz pierwszy dowiedziałem się o frameworku DYL na początku 2017 roku, kiedy Shankar Vedantam przeprowadził wywiad z Dave’em Evansem w podcaście. Ukryty mózg. Od razu przeczytałem pierwszą książkę Dave’a i Billa Burnetta, „Designing Your Life, How to Build a Well-Lived, Joyful Life” i w środku wyobrażałem sobie niezliczone inne niesamowite życia, po czym poczułem się trochę zniechęcony, ponieważ to był mój pierwszy wybór, aby zostać kolejnym JK . Rowling wyglądała całkiem nierealistycznie. Dlatego wahałem się, czy zapisać się do DYL Digital Journey. Byłam pewna, że ​​spojrzenie na moje życie przez szkło powiększające doprowadzi do drastycznych zmian, na które nie byłam jeszcze gotowa: porzucenia bezpiecznej finansowo pracy, rozczarowania rodziny, poradzenia sobie z presją „udania się”. Jako pisarka martwiłam się, że pisanie dla pieniędzy zmniejszy twój blask i romantyczny urok.

Radykalna współpraca przynosi efekty!

Jeśli czytanie książek DYL otwierało oczy, wzięcie udziału w Digital Journey było jak przejście z czarno-białego Kansas do nasyconej kolorami krainy Oz. Wszystko to ożyło podczas dyskusji w dużych i małych grupach pod uważną opieką naszej troskliwej i zaangażowanej koordynatorki/coachów DYL, Joan Cheverie, Michaela Cato i Heather Shaughnessy-Cato. Pomogli mi zidentyfikować niezdrowe myślenie typu „wszystko albo nic” i przeformułować dysfunkcjonalne przekonania, które mnie blokowały. Na przykład myślałem, że będę musiał rzucić swoją codzienną pracę, aby móc postrzegać siebie jako pisarza. Wierzyłam, że jeśli dzisiaj będę nieszczęśliwa, całe moje życie musi się zmienić. Nasze zadania i dyskusje wraz z zachętą do przezwyciężania niepowodzeń, korygowania kursu i utrzymywania „nastawienia do działania” są wielorakie”Aha!” chwile. Zdałem sobie sprawę, że jeśli poprawię niektóre czynniki pochłaniające energię, rozwinę więcej kreatywności i będę więcej spać, naprawdę będę zadowolony z mojej obecnej pracy. Napisałem nawet pierwsze cztery linijki książki dla dzieci następnego ranka po moim ulubionym dniu, co wiązało się z sesją na cyfrowej tablicy interaktywnej. Do tej pory tylko o tym myślałem i nie podjąłem żadnych działań, dopóki nie otrzymałem inspiracji i wsparcia.

Społeczność Life Design robi różnicę

Nie będzie też przesadą stwierdzenie, że zyskałam nowych przyjaciół na całe życie. Z jedną kobietą nawiązałem szczególną więź ze względu na naszą chęć mieszkania w innych krajach przez miesiąc lub dwa w roku, a teraz powoli kształtują się nasze plany przeprowadzki w maju przyszłego roku (wszechświat się mną opiekuje: ona mieszka w Europa)! Należymy także do comiesięcznej wirtualnej grupy Mastermind, która jest tworzona po zakończeniu zajęć i nieustannie jestem pod wrażeniem siły, różnorodności i kreatywności naszych członków oraz prawdziwego wsparcia i zaangażowania, jakie sobie nawzajem dajemy. Rozważmy nasze plany działania. Coaching prywatny i coaching grupowy nigdy nie są tanie, ale zwykle przyciągają ludzi, którzy poświęcili czas i pieniądze oraz ciężko pracowali, aby coaching stał się najwyższym priorytetem, którzy naprawdę zainwestowali w siebie i zaangażowali się w podróż przez całe życie nawet po płatnych zajęciach się skończył. .

Tworzenie ścieżki naprzód to podróż

Powiedzmy sobie jasno: wciąż nad sobą pracuję i zawsze tak będzie. Nadal denerwuję się na siebie, jeśli mój dom nie zawsze jest idealnie zorganizowany, jeśli przegapię porę snu lub trening, lub jeśli tempo wszystkich zmian, które chcę wprowadzić, nie jest na najwyższym poziomie. Ten post na blogu brzmi: „Uczcie się ode mnie, bo wszystko należy do mnie!” Nie jest to powiedziane. Oznacza to raczej, że tylko TY masz moc stopniowego kształtowania i projektowania swojego życia w znaczących kierunkach, ale bez społeczności coachów i „radykalnych współpracowników”, którzy pomogą Ci przeformułować myśli i wprowadzić plany w życie, jest to naprawdę łatwe aby utknąć w środku. Pomyśl o swoim umyśle lub o samotności. Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłam się z globalnej pandemii, to tego, że bycie samotnym i izolowanym przez wiele dni jest do bani, ale myślenie, że jesteś sam, jest jeszcze gorsze. Naszym celem jest przekształcenie naszych myśli na lepsze, a następnie wspólnie, mały krok, zbudowanie czegoś wspaniałego.

Megan Takagi jest dyrektorką ds. rozwoju biznesu w Takagi & Takagi, wielopokoleniowej firmie rodzinnej, która pomaga klientom prowadzić świadome, satysfakcjonujące i pełne mocy życie dzięki poradnictwu finansowemu opartemu na celach. Uwielbia czytać, tańczyć, pisać, śpiewać oraz odkrywać nowe miejsca i szalone pomysły.

Categorized in: