Dowiedz się, jak w naturalny i skuteczny sposób pozbyć się much. Jeśli te irytujące robaki rujnują Twój czas na świeżym powietrzu, skorzystaj z tych wskazówek i wskazówek, aby pozbyć się ich w naturalny sposób. Czas nauczyć się odstraszać te muchy!

Jak pozbyć się much | Wypróbowane i przetestowane wskazówki

Domowe pułapki na muchy

1. Pułapka na muchy z butelki wina mango, zrób to sam

wiele martwych much-uwięzionych-butelkowych-lepkich

Co zaskakujące, nawet muchy nie są w stanie oprzeć się odurzającej mocy wina; Przyciąga ich zapach owoców w butelce. Pomysł polega na uwięzieniu muchy w butelce i wysłaniu jej na śmierć poprzez dodanie kilku pasków mango lub innego owocu jako przynęty na muchy.

2. Pułapka na muchy z misą kompostową

używane-torebki-miska-na-ociekaczu

Komary, muszki owocowe i muchy domowe łatwo przyciągają zgniłe rzeczy, dlatego samodzielne wykonanie pułapki z użyciem kompostu jako przynęty na muchy będzie bardzo skuteczne. Możesz nawet zastosować tę metodę w przypadku kompostu na dużą skalę, co, jestem pewien, stanowi problem również w twoim gospodarstwie.

3. Prosta domowa pułapka na muchy owocowe

jak łapać muszki owocowe

Będziesz zaskoczony tą szybką i łatwą metodą pozbycia się komarów i muszek owocowych. Bardzo prosta; Możesz nawet zastanawiać się, dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałeś. Wystarczy słoik, plasterki owoców i kartka papieru. Pozbądź się muszek owocowych dzięki tej prostej, domowej roboty pułapce na muchy!

Produkt nie znaleziony.

4. Domowy papier muchowy

używane-torebki-miska-na-ociekaczu

Moskitiery są przydatne, ale jako prawdziwy niebieski właściciel domu wolę tworzyć własne, naturalne i wolne od środków chemicznych. A najlepsze jest to, że zamiast obrzydliwych rzeczy z komercyjnych broszur, które czasem przyklejają mi się do rąk, mogę używać miodu z własnej uprawy.

Pamiętaj, że na miód złapiesz więcej much domowych niż na ocet jabłkowy.

(Być może nie wymyśliłem tego wyrażenia pierwszy, ale z pewnością często je powtarzam!)

5. Sprawdzony przepis na pułapkę na muchy

pozbądź się komarów w swoim domu

Z jakiegoś powodu ta mieszanka przyciąga komary i muszki owocowe. Zobacz jak możesz to osiągnąć tutaj i pozbądź się komarów i much.

6. Organiczna pułapka na muchy zrób to sam

pułapka na małe muchy owocowe

Chcesz stworzyć mały projekt upcyklingowy, który odstraszy muchy? Oto coś, co możesz zrobić z dwulitrowej butelki po napojach. Możesz także otrzymać: Instrukcje i szczegółowe informacje dotyczące pułapki na muchy typu „zrób to sam” znajdziesz tutaj.

7. Król pułapek na muchy DIY

wpadł w pułapkę na muchy dla koni w sieci ogrodowej

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że muchy domowe wpadły w tryb inwazji na pełną skalę? Będziesz tego potrzebował wytrzymały łapacz much, który możesz stworzyć samodzielnie. Jestem pewien, że setki much, które złapiesz, przestraszą Cię, ale daje to niesamowitą satysfakcję!

Przepisy na domowe środki odstraszające komary

8. Przepis na domowy spray na muchy

owad spryskany nogami mężczyzny w pobliżu

Dlatego my zawsze prowadź ogród ziołowy w naszym gospodarstwie. Dobrze, że rośliny lecznicze, które tak kochamy, są nienawidzone przez stworzenia, których nienawidzimy! Możesz także pozbyć się much domowych, używając starej butelki ze sprayem.

9. Płyn do mycia naczyń, ocet i spray na muchy wodne

ecogreen-środki-czyszczące-zielone-liście-wokół

Kto wiedział, że mieszanina płynu do mycia naczyń, octu i wody może odstraszyć muchy? Użyj butelki z rozpylaczem, aby spryskać nim wszystkie miejsca, aby odstraszyć muchy. Możesz także przygotować własny domowy ocet, korzystając z przewodnika dostępnego tutaj.

10. Zrób to sam środek odstraszający owady za pomocą olejków eterycznych

Szklany kroplomierz olejku eterycznego

Pozbądź się łapki na muchy i pozbądź się nieznośnych latających owadów dzięki temu repelentowi DIY wykorzystującemu olejki eteryczne! Ten jest wyjątkowy, ponieważ wykorzystuje 5 rodzajów olejków eterycznych, w tym miętę pieprzową, lawendę, cytronellę, trawę cytrynową i rozmaryn. Możesz zdecydować się na zakup lub, jako prawdziwy domownik, odpowiedzią może być zrobienie własnego olejku eterycznego.

Załóż ogród odstraszający komary

11. Sadź rośliny odstraszające komary

krwawnik pospolity-achillea-millefolium-białe-kwiaty

„Muchy nie są tu mile widziane!” Uprawiaj ogród i to ogród, który mówi. Dzięki temu nie tylko utrzymasz ogród w czystości, ale także pomożesz w naturalny sposób pozbyć się much.

Nie jest tajemnicą, że rośliny w Twoim ogrodzie wyglądają jak wspaniałe rośliny. Oprócz tego, że dodają magii Twoim potrawom, pełnią także rolę najlepszego przyjaciela Twojego ogrodu, jako bardzo przydatne rośliny towarzyszące Twoim warzywom. więcej niż ich Właściwości prozdrowotneMa również właściwości odstraszające szkodniki. Maskuj nieprzyjemne zapachy pochodzące od zwierząt gospodarskich, rozprowadzając suszone zioła nad stodołami lub stodołami. kurnik.

12. Środek odstraszający muchy goździkowe

Naturalny środek odstraszający owady cytrynowo-limonkowo-goździkowy

Organizujesz piknik na świeżym powietrzu, ale zauważyłeś nieproszonych gości? Jeżeli posiadasz goździki w swojej spiżarni, to masz idealne rozwiązanie. Gdy przykleisz nim owoce, zauważysz, że muchy nie będą pojawiać się na Twoim stole.

13. Pielęgnacja roślin łownych

makro-zdjęcie-mucha-co-to-to było

Czy słyszałeś kiedyś o tych roślinach, które są tematem filmów science fiction i horrorów? Nie martw się, że te rośliny cię zaatakują, jak muchołówka. Nie będą aż tak duże, ale mogą i będą pożerać muchy i owady, które mają pecha, aby się do nich zbliżyć. Być może nie pozbędą się wszystkich much w ogrodzie, ale są ciekawą i przydatną rośliną, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Jak pozbyć się much |  Naturalne i domowe środki odstraszające muchy

Jeśli znasz niezdrowe, a nawet niebezpieczne, długoterminowe skutki chemicznych środków odstraszających szkodniki, nie będziesz rozważał ich ponownego użycia. Chociaż nie ma ostatecznego sposobu na pozbycie się much, można zastosować te metody jako wiele strategii zwalczania tych szkodników. Co najważniejsze, teraz wiesz, jak pozbyć się much w sposób naturalny i bezpieczny!

Jestem pewien, że wszyscy spotkaliście się z sytuacją, w której irytująca mucha wraca i uniemożliwia wykonanie zadań. Jednak nigdy nie pozwoliłabym tym nieśmiałym stworzeniom pokonać mnie i Ty też nie powinieneś.

Czy te porady i wskazówki podsunęły Ci pomysły na pozbycie się much? Daj mi znać w komentarzach poniżej, jaką metodę planujesz wypróbować i jak poszło.

Czy Was też dokuczają komary? Przyjrzyj się tym naturalnym roślinom odstraszającym komary, które warto zasadzić w swoim ogrodzie.

Abonent

Podążaj za nami Facebook, instagramie, na PintereścieI podniecenie!

Nota wydawcy: ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy w marcu 2017 r. i został zaktualizowany pod kątem jakości i przydatności.

Categorized in: