Co byś zrobił, gdyby emerytura nie była fotelem bujanym?

Opis mojej walki

Jaki powinien być następny rozdział? Brakuje mi 5 lat do emerytury, ale nie jestem jeszcze gotowa, żeby siedzieć w fotelu bujanym. Wiedziałem, że mogę dać z siebie więcej, ale żaden z pomysłów nie przypadł mi do gustu. Interesuje mnie stawianie czoła pewnym wyzwaniom w mojej społeczności, ale jak mogę zamienić wolontariat w coś więcej?

W lutym 2021 roku znajoma powiedziała mi o wirtualnych warsztatach „Projektowanie swojego życia”, które jej zdaniem będą pomocne. Kliknęłam w link, który mi przesłał i od razu zapisałam się na kwietniową sesję. Doradztwo Fieldbrooka.

DYL Digital Journey popchnęła mnie do działania

Warsztaty nie zawiodły. Pracowaliśmy nad ćwiczeniami w grupie przez trzy tygodnie z dodatkową sesją dodatkową, odrabiając cenne prace domowe pomiędzy sesjami i dzieląc się naszymi przemyśleniami i spostrzeżeniami podczas sesji w małych grupach. Najtrudniejszym i najskuteczniejszym ćwiczeniem było dla mnie zaprojektowanie trzech oddzielnych żyć, czyli Planów Odysei, którymi chciałbym podążać. I to nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Poproszono nas również o zastanowienie się nad relacjami, zdrowiem i zabawą. Utknąłem. Nie potrafię rozwiązać jednego życia, jak rozwiążę trzy? Powoli dochodzili do siebie. Przyjrzałem się swoim myślom na temat celu pracy i tego, co nadaje sens życiu. Przejrzałem mój osobisty panel satysfakcji dotyczący pracy, relacji, zdrowia i zabawy. Pozwoliłem sobie myśleć nieszablonowo. Wymyśliłem trzy plany Odysei, które nazywam Better Now, Act 2 i Have It All.

Wybór ścieżki i prototypowanie kolejnych kroków

Podczas ostatniej lekcji moderatorzy pomogli nam ocenić nasze trzy Plany Odysei. Przyjrzeliśmy się naszym indywidualnym procesom decyzyjnym i temu, jak możemy kontrolować naszą intuicję. Jednak najpotężniejszym elementem procesu rozeznawania było to: TEDTalk Ruth Chang o tym, jak dokonywać trudnych wyborów. Zachęcił nas do skorzystania z naszej „agencji stojącej za wyborem” i dał jasno do zrozumienia, że ​​wybory, których dokonujesz, stają się częścią aktywnego budowania tego, kim jesteś.

Dlatego wybrałem Akt 2. Mam pięcioletni plan przejścia z urzędnika służby cywilnej na emeryturę i pracę w pełnym wymiarze godzin, aby rozwiązać problem braku bezpieczeństwa żywnościowego w mojej społeczności. Po drodze należy podjąć ważne działania, począwszy od rozmów informacyjnych. Przyszłość może nie wygląda dokładnie tak, jak ją sobie wyobrażałem w Odysei, ale mam cel, mam plan i podejmuję działania.

Gretchen D. mieszka w Północnej Wirginii i pracuje dla rządu federalnego. Nie pamięta, co robił dla zabawy przed pandemią, ale nie może się doczekać ponownego odkrycia świata.

Categorized in: