„Co jedzą robaki?” To pierwsze pytanie, które pojawia się w głowie każdego początkującego hodowcy robaków. Jeśli chcesz dodać hodowlę robaków do swojej farmy, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co jedzą robaki.

POWIĄZANE: Zestaw do hodowli robaków: niezbędne wyposażenie każdego początkującego

W tym artykule:

Co jedzą robaki? | Często zadawane pytania

Czym żywią się robaki?

Czerwone robaki w przydomowych odpadach stałych |  Wermikompost

Chociaż są rzeczy, których robaki w ogóle nie zjedzą, inne są niehigieniczne i nie nadają się do wrzucania do hodowli robaków. Robaki wermikompostujące będą się rozwijać na wybranych odpadach roślinnych i innych odpadach organicznych.

Dieta wegetariańska, owoce, produkty pszenne, gotowane warzywa, fusy i ziarna kawy zawierają kompostujące składniki odżywcze, których robaki potrzebują, aby zachować zdrowie. Umożliwi im to produkcję wysokiej jakości kompostu dla robaków.

Oprócz materii roślinnej papierowe torebki herbaty, nasączony niezadrukowany karton, rozdrobnione gazety i organiczne skorupki jaj dostarczą robakom kompostowym wapń – minerał niezbędny do utrzymania ich w zdrowiu.

Ogólną zasadą jest karmienie robaków materią organiczną, która szybko się rozkłada. Dżdżownice nie mają zębów i żerują tylko wtedy, gdy żywność zaczyna się rozkładać.

Przypominając: Aby wspomóc ten proces, pokrój produkty spożywcze na małe kawałki i dodaj wilgoć, aby zachować miękkość.

Czym nie należy karmić robaków?

mandarynka |  hodowlę robaków

Trzymaj się z daleka od kwaśnych owoców i warzyw. Zaburzą one pH Twojej hodowli robaków, co nie sprzyja robakom.

Usuń także mięso z resztek jedzenia. Oprócz przyciągania szkodników, które stanowią zagrożenie dla robaków, białko zwierzęce rozkłada się dłużej.

Odpady ogrodowe, takie jak skoszona trawa, również nie są idealne. Oprócz tego, że są toksyczne w wyniku obróbki chemicznej, rozkładają się powoli i wytwarzają tyle ciepła, że ​​może zabić robaki.

Bielone papiery, w przeciwieństwie do gazet, są trujące i szkodzą robakom.

Dodatkowo wyeliminuj produkty mleczne i tłuste, ponieważ będą jełczeć w miarę psucia się.

Nasiona owoców i zanieczyszczenia plastikowe nie ulegną rozkładowi. Najprawdopodobniej zaszkodzą twoim robakom. Na swoim miejscu

Na koniec usuń odchody zwierzęce z pojemnika na robaki. Większość zwierząt gospodarskich jest odrobaczana środkami owadobójczymi, które przenoszą do świeżego nawozu. Obornik bydlęcy może również zawierać duże ilości mocznika i soli.

Przypomnienia:

  • Do rozdrabniania odpadów ogrodowych, takich jak ścinki żywopłotów i spinacze do drewna, używaj zwykłych pojemników na kompost.
  • Zamiast dawać robakom odchody zwierzęce, najpierw je nawoż, aby uzyskać nawóz.
  • Zamiast tego wybierz pojemnik bokashi do kompostowania różnych rodzajów mięsa.

POWIĄZANE: Jak założyć własny pojemnik na kompostowniki dla robaków

Kiedy karmić robaki?

kompostownik ze znakiem w ogrodzie organicznym |  Wermikompost

Aby dowiedzieć się, jak często należy karmić robaki, zbadaj obszar, w którym ostatnio karmiłeś robaki. Jeśli robaki zaatakowały dużo pożywienia, nadszedł czas na ponowne wprowadzenie pożywienia.

Czekanie, aż w kuwecie skończy się jedzenie, sprawi, że będą głodne, ponieważ będą musiały poczekać, aż jedzenie zacznie się rozkładać, zanim będą mogły się nakarmić.

Latać: Podawaj robakom niewielką ilość pokarmu i regularnie sprawdzaj, czy nie trzeba dodać więcej.

Jak żywią się robaki?

czerwone robaki na męskich dłoniach do kompostowania pozostałości żywności organicznej w postaci odlewów robaków |  robak kompostowy

Sposób karmienia robaków jest równie ważny jak to, czym je karmisz. Resztki jedzenia umieść tuż pod pokrywką. W przeciwieństwie do robaków ogrodowych robaki kompostowe nie zakopują się w glebie.

Zacznij od małej ilości pokarmu i dodawaj więcej, gdy robaki zaczną żerować.

Przypominając: Przykryj jedzeniem tylko połowę powierzchni, aby robaki miały miejsce na ucieczkę, jeśli nie spodoba im się umieszczone przez Ciebie jedzenie.

Ile jedzenia powinny jeść robaki?

Kobiece ręce w rękawiczkach wyrzucające biodegradowalne resztki jedzenia |  produkcja odchodów robaków

Karm swoje robaki kompostowe codziennie, ale uważaj, aby ich nie niedożywić. Robaki kompostowe mogą spożywać tyle pożywienia, ile wynosi ich własna masa ciała.

Dlatego jeśli masz kilogram robaków kompostowych, zjadają one do kilograma resztek jedzenia dziennie.

Przypominając: Nadmierne karmienie robaków lub wkładanie zbyt dużej ilości pożywienia spowoduje jedynie gnicie pożywienia, co nie jest idealnym siedliskiem dla robaków.

Obejrzyj ten film z Nature’s Always Right na temat tego, czym karmić robaki:

Oto gospodarze! Hodowla robaków staje się przyjemniejsza, jeśli prawidłowo je karmisz. Utrzymanie zdrowej hodowli robaków nie musi być skomplikowane.

Udanej hodowli robaków!

Jakie rasy robaków kompostowych masz w swoim gospodarstwie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

NASTĘPNY:

Drodzy gospodarze, czy chcielibyście pomóc innym wyciągnąć wnioski z Waszej podróży, stając się jednym z naszych pierwotnych współtwórców? Napisz dla nas!

Podążaj za nami instagramie, podniecenie, na PintereścieI Facebook!

Categorized in: