Ana Cristina Leonardos jest socjolożką, pisarką i współzałożycielką Platformy Festina Lente. W 2019 r. uruchomiła nową platformę internetową i podczas testowania swojego pierwszego prototypu przyjęła mantrę „awaria szybko i awaria do przodu”. Skupiła się na znajdowaniu radości poprzez wypróbowywanie nowych pomysłów i projektów, uzyskiwanie szybkiej informacji zwrotnej, a następnie szybkie poprawianie i dostosowywanie. Odkąd dołączyła do wirtualnych warsztatów DYLFW w 2020 roku, stała się bardziej pewną siebie i kreatywną przedsiębiorczynią, która stara się pomagać ludziom lepiej przygotować się na wyzwania w ciągle zmieniającym się świecie.

„Bądź najlepszy w tym, co robisz!” Jako młody dorosły rozpoczynający studia, słyszałem to w domu.

To uczucie najwyraźniej wywiera na mnie niesamowitą presję, aby sprostać wysokim oczekiwaniom, a także zwiększa niepokój i frustrację w miarę starzenia się. Nie mogłam zadowolić się przeciętną wersją siebie. Musiałam być idealna i idealna. W efekcie każdą porażkę przeżywałem jako druzgocącą tragedię. W moich własnych oczach nigdy nie byłem w niczym wystarczająco dobry, nie mówiąc już o wystarczająco dobrym.

Teraz łatwo zrozumieć emocje, jakie towarzyszyły mi podczas czytania tej książki. Projektowanie swojego życia, autorstwa Billa Burnetta i Dave’a Evansa. Bardzo podobała mi się ich metoda projektowania życia, która kładła nacisk na podstawowe wartości, szczęście i nieustraszone doświadczenia. Natychmiast przyjąłem mantrę „porażka szybko i porażka do przodu”. To był rok 2019 i uruchamiałem nową platformę online. Byłem tak pełen obaw, że nie byłem całkiem gotowy i pomyślałem, że zawartość platformy musi być znacznie bardziej przemyślana i kompletna. Ale posunąłem się naprzód, żyjąc moją mantrą i traktując tę ​​premierę jako pierwszy prototyp. Projektowanie polega na budowaniu przyszłości. W miarę zdobywania wiedzy przechodzisz do kolejnej wersji.

Gdy tylko usłyszałam zaproszenie do zorganizowania Warsztatów dla Kobiet DYL w Nowym Jorku, zaczęłam planować wzięcie w nich udziału. Kiedy jednak weszły w życie ograniczenia związane z pandemią, zaoferowano wersję wydarzenia online, dzięki czemu we wrześniu 2020 r. mogłam wziąć udział w miesięcznych wirtualnych warsztatach z mojego domu w Rio de Janeiro w Brazylii. Udział w warsztatach Zoom z dziesiątkami kobiet w każdym wieku i narodowości był wspaniałym doświadczeniem. Podczas sesji grupowych na platformie Zoom miałam okazję dowiedzieć się więcej o niektórych kobietach, usłyszeć historie ich życia i uczestniczyć w ich dążeniu do szczęśliwszego, bardziej znaczącego i satysfakcjonującego życia. Koncepcja radykalnej współpracy — tworzenia z ludźmi o różnych doświadczeniach życiowych i wiedzy — była żywa i pomagała nam wszystkim projektować życie zgodne z naszymi celami i celami zawodowymi i życiowymi.

Tenwarsztaty były ostateczneWłaśnie tego potrzebowałem, aby się odblokować i zbudować pewność siebie, aby wypróbować nowe pomysły i projekty. Podobnie jak w przypadku najlepszych projektów, koncepcja prototypowania, testowania i dostosowywania doskonale sprawdza się przy konstruowaniu każdej solidnej i solidnej czynności w życiu. Pod koniec warsztatów nie tylko poczułem, że moje pomysły na platformę internetową, którą stworzyłem, potwierdziły się, ale także opracowałem dwa alternatywne plany Odysei, które pomogły mi zdecydować, czy nadszedł czas na zmianę kursu.

Mając 61 lat, czuję się znacznie bardziej komfortowo, wypróbowując pomysły i ucząc się na nich w miarę upływu czasu. Mogę przeformułować porażkę i pożegnać się z moim syndromem perfekcjonizmu – na dobre.

Ana Cristina Leonardos

Współzałożycielka Platformy Festina Lente 50

http: www.festinalente50.com

Categorized in: